Рекомендації до 1 уроку 2023-2024 н.р.

https://www.schoollife.org.ua/category/fajly/stsenariji/pershyj-urok/

Наше сьогодення сповнене раптовими змінами, невизначеністю і втратами. Але освітній процес триває і з 1 вересня розпочнеться новий навчальний рік, а наші діти продовжать вчитися та вперто здобувати знання.

Рішення про проведення Першого дзвоника кожен навчальний заклад ухвалює самостійно. Цього року Перший дзвоник відбудеться знову в умовах воєнного стану, а це означає, що проведення урочистих заходів, які традиційно проводять  у День знань, може бути обмежено та змінено.

Організація першого вересня в сучасних умовах вимагає від закладів освіти особливого підходу. Загалом, важливо зосередитися на безпеці, підтримці та патріотизмі, намагаючись зробити цей день незабутнім для дітей.

Пропонуємо кілька загальних порад щодо організації цього дня:

1. Безпека: перш за все, важливо забезпечити безпеку учасників заходу, розглянувши можливість проведення заходу в безпечному місці.

2. Комунікація: забезпечте ефективну комунікацію з вчителями, батьками та учнями. Важливо роз’яснити час і місце проведення заходу, розповісти про плани на 1вересня, дати інструкції щодо безпеки й плану дій на випадок оголошення повітряної тривоги.

3. Скорочення програми: враховуючи реалії сьогодення, доцільно скоротити програму свята, зосередившись на окремих важливих аспектах заходу.

4. Патріотичний настрій: використовуйте можливість, щоб надати учням позитивні емоції та підвищити патріотичний настрій. Спільні моменти об’єднують і підтримують дух колективу.

5. Пам’ять та вдячність: вшануйте пам’ять тих, хто бореться і жертвує своїм життям за Незалежність України. Включіть цей аспект у програму свята, наголошуючи на важливості миру та спільної відповідальності за майбутнє. По можливості, створіть місце для покладання квітів чи символів на честь тих, хто загинув у війні.

6. Символіка та декорація: використовуйте символіку, яка надихає і підтримує дух дітей та вчителів. Можливі варіанти – плакати, малюнки чи інші декорації, які відображають силу, єдність та спільні цінності; фотозона для фотографій з великими рамками, прикрасами та реквізитом, де учні роблять яскраві та веселі фотографії разом з друзями та вчителями.

Організація Дня знань та Першого уроку в умовах війни може бути викликом, але важливо знайти способи зберегти позитивний настрій і підтримати учнів та вчителів, створити сприятливу атмосферу на початку нового навчального року.

Обираючи тему для першого уроку, важливо враховувати актуальні події та виклики, з якими стикається сучасне суспільство. Перший урок має бути особливим та спрямованим на почуття спільності, мотивацію та важливість навчання заради майбутнього.

Пропонуємо ідеї можливих тем, які можуть надати Першому уроку особливого настрою:

1. Тема «Спільна мрія»: створіть з дітьми образ спільної мрії, яку ви хочете здійснити разом, і вкажіть, як навчання може допомогти у досягненні цієї мети. Запропонуйте учням поділитися своїми цілями та мріями на майбутнє, спрямуйте їх на відчуття надії та позитиву навіть у важких умовах.

2. Тема «Подорож у новий навчальний рік»: розгляньте навчання як захопливу подорож, на яку учні вирушають разом з вчителями. Можна створити своєрідну «мапу» цієї подорожі, позначивши на ній важливі етапи спільної мандрівки.

3. Тема «Сила розуму»: розгляньте важливість знань як інструмента, що допомагає разом подолати виклики та проблеми; розкажіть про видатних українців, які завдяки знанням досягли великих висот.

4. Тема «Сила практичних знань»: поговоріть про знання, які можуть бути корисними в практичному житті, особливо в умовах війни або складних життєвих обставинах. Покажіть учням, як вони можуть використовувати свої знання для допомоги іншим.

5. Тема «Герої серед нас»: підкресліть героїчний дух та важливу роль кожного в умовах війни або важких подій, доцільно висвітлити приклади героїзму серед учнів, вчителів, батьків та громади.

6. Тема «Без минулого немає майбутнього»: поговоріть з дітьми про те, як ми повинні шанувати пам’ять минулого, до чого призводить незнання історії та як всім спільно необхідно працювати над створенням кращого майбутнього.

7. Тема «Я син/донька України»: поговоріть з дітьми про патріотизм як цінність, національну ідентичність – як діти це розуміють і що особисто для них означає бути патріотом. Учні можуть малювати портрети патріота, писати «листи до байдужих» та поміркувати і довести, чому патріотом має бути кожен.

Покликання, які можуть стати у нагоді при підготовці до Першого уроку :

• Корисні ідеї, як вчителю підготуватись до зустрічі з дітьми після канікул.

• Перший урок у новому навчальному році. На що звернути увагу?

• Як учителям розпочати навчальний процес. 42 практики та 18 відповідей на запитання від Світлани Ройз

• Кейс інтерактивних вправ та ігор для проведення Першого уроку 2023-2024 н.р. (КЗ “КОІППО імені Василя Сухомлинського”)

• Сценарії першого уроку для 1-11 класів 2023/2024 н.р.

Під час підготовки до нового 2023/2024 навчального року рекомендуємо використовувати такі документи:

1. Наказ МОН України від 15.05.2023 № 563 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні”

2. Лист МОН України від 16.08.23 року № 1/12186-23 «Про організацію 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти»

3. Лист МОН України від 17.05.2023 № 1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року»

4. Лист МОН України від 14.08.2023 р № 1/12038-23 «Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2023/2024 навчальному році»

5. Лист Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 03-1870/162-2 від 14.06.2022 року «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти»

6. Постанова КМУ №782 від 28.07.2023 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні»

7. Розпорядження КМУ від 07.04.2023 № 301-р «Про схвалення Концепції безпеки закладів освіти».

8. Електронні версії підручників для учнів 1-11-х класів (2023-2024 н.р.): https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/

Команда «Соколята» Чорноморської гімназії №1 в рамках підготовки до військово-патріотичного конкурсу «Джура» 27 травня 2021 року відвідала відділ прикордонної служби «Чорноморськ». Прикордонники розповідали розповіли гімназистам про основні завдання Державної прикордонної служби України та особливості охорони державного кордону на морській ділянці, показали озброєння та техніку, яку використовують під час несення служби. Діти змогли приміряти на себе одяг та спорядження прикордонників. Команда залишилась у захваті від зустрічі з прикордонниками і у спокої, що кордони нашої держави захищають надійні та відповідальні професіонали-патріоти. Сподіваємось, що після таких зустрічей наша молодь висловлюватиме бажання, після закінчення гімназії, поповнити лави Державної прикордонної служби України.
Щиро вдячні керівництву відділу прикордонної служби «Чорноморськ» за цікаву, змістовну та дуже теплу зустріч! Сподіваємось на подальшу співпрацю!
 
 

Нещодавно учні Чорноморської гімназії №1 стали учасниками вже традиційної міської акції «Молодь проти наркотиків» проти зловживання наркотиками та їхнім незаконним обігом. На вулицях нашого міста та території, що прилягає до освітнього закладу гімназисти зафарбували посилання на інтернет-ресурси на яких розповсюджують наркотичні речовини. Щиро вдячні ініціаторам (Школі лідерів міста), учасникам акції, гімназистам-старшокласникам та педагогу-організатору Левенець Анні Вячеславівні, а також  керівництву Чорноморського міського Управління житлово-комунального господарства за фарбу. Сподіваємось, що волонтерів у справі боротьби за здорову націю буде більше.


 

26.04.2021 у річницю Чорнобильської трагедії уроки в Чорноморській гімназії розпочалися хвилиною мовчання та відеоінформацією про жахливу трагедію століття. Учні 7-х класів поклали квіти до Пам`ятного знаку ліквідаторам та схилили голови у Хвилину мовчання. Вічна слава та пам`ять усім загиблим жертвам Чорнобиля.

Проєкт “Друге життя старих речей”

 


10 квітня Одеса відзначає одну із найславетніших дат нашої історії – 77-ту річницю визволення Одеси від фашистських загарбників.77 років тому, війська 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Р. Малиновського та Чорноморського флоту під командуванням Ф. Октябрського звільнили Одесу від фашистів. Значну допомогу радянські війська отримували від партизанів, які мужньо боролися за свободу міста. Про славетні сторінки історії Південної Пальміри гімназисти говорили напередодні на онлайн годинах спілкування . Подвиг визволителів, самих визволителів і ціну, яку вони заплатили за наше щастя не можна забувати! Зі святом, Південна Пальміра!


 

 

Чорноморська гімназія №1 щиро вітає учасників міської інтелектуальної гри, присвяченої Міжнародному Дню рідної мови.

Склад команди:

1.Савченко Євгеній – президент гімназії,

2. Албул Олександра – віце-президент,

3. Григорчук Анастасія, учениця 7 (11) класу,

4. Бунін Дмитро, учень 7(11) класу,

5. Гросу Олексій, учень 7(11) класу та

6.Скоробогатов Єлісей, учень 5(9) класу.

Керівник команди – Левенець Анна Вячеславівна, педагог-організатор гімназії.

Щиро вдячні всім учасникам, віримо, що найвищі перемоги ще попереду! Ми вас любимо!

Нарешті він підходить до кінця – рік заборон, карантинів, масок, дистанцій, хвороб та страхів… А ще – рік сподівань, що все нарешті завершиться і Святий Миколай , Снігуронька та Дід Мороз прийдуть в гості без масок… І діти, і ми, дорослі втомлено поглядаємо на календар з надією на краще. Хочеться змінити світ навколо, зробити його кращим, спокійнішим, щоб звичні рідні гімназійні стіни зігрівали, щоб в дитячих оченятах знову сяяли маленькі бісики і ні маски, ні дистанції не зупиняли дитячого сміху та казкового настрою. Листопад ледь завершився, а наші майбутні випускники – учні 7(11)-А та Б класів, під керівництвом практичного психолога Оксани Трифонівни Албул розгорнули справжню майстерню новорічного настрою! Першокласники з цікавістю розглядали усі процеси чаклування, і навіть ми, дорослі з нетерпінням очікували результату творіння. Вийшло і справді неперевершено! Казка, яка поряд, яка дарує надію, що свято незабаром і воно здійснює усі найпотаємніші мрії та побажання! Дякуємо за настрій, за новорічний одяг нашої гімназії, дорогі діти, шановні батьки та творчі колеги!

 


 

ТИЖДЕНЬ КОСИЧОК У ЧОРНОМОРСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ №1

 

20 червня гімназисти були учасниками благодійного концерту “Допоможемо разом”  для збору коштів нашому випускнику Ядвінчину Ігорю, який бореться з важкою хворобою. Щиро вдячні всім, хто приєднався до акції та учасникам концерту:

  1. Савченку Євгену, президенту гімназійного парламенту,
  2. Велічук Олені, учениці 7(11) класу,
  3. Кудряшову Валерію, учню 2(6) класу,
  4. Ком`яковій Анні, учениці 3(7) класу,
  5. Котляренко Маші, учениці 5(9) класу
  6. Іваненко Маші, учениці 2(6) класу!

Система виховної діяльності

Чорноморської гімназії № 1 в умовах сучасних освітніх змін.

Наскрізний процес виховання,

який формує цінності

Система виховної діяльності Чорноморської гімназії № 1 в умовах сучасних освітніх змін. Наскрізний процес виховання, який формує цінності